ADANA GÜÇBİRLİĞİ VAKFI (AGV) BAŞKANI BİLAL NADİR GÖK, BAŞKAN YARDIMCILARI AV. ELİF DOĞAN TÜRKMEN VE YÜKSEL YAVUZ, GENEL SEKRETER PROF. DR. ELÇİN YOLDAŞCAN, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ NUMAN TANSUĞ, TAMER GÜLCAN VE SALİH SÜTÇÜ, SEYHAN

ADANA GÜÇBİRLİĞİ VAKFI (AGV) BAŞKANI BİLAL NADİR GÖK, BAŞKAN YARDIMCILARI AV. ELİF DOĞAN TÜRKMEN VE YÜKSEL YAVUZ, GENEL SEKRETER PROF. DR. ELÇİN YOLDAŞCAN, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ NUMAN TANSUĞ, TAMER GÜLCAN VE SALİH SÜTÇÜ, SEYHAN

Adana Güçbirliği Vakfı (AGV) Başkanı Bilal Nadir Gök, Adana’nın gelişimi için vakıf olarak tüm belediyelerle ortak çalışmaya hazır olduklarını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurulun ardından göreve başlayan Başkan Bilal Nadir Gök, Başkan Yardımcıları Av. Elif Doğan Türkmen ve Yüksel Yavuz, Genel Sekreter Prof. Dr. Elçin Yoldaşcan, Yönetim Kurulu Üyeleri Numan Tansuğ, Tamer Gülcan ve Salih Sütçü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı ziyaret etti.
Adana'nın ekonomik, kültürel ve sosyal potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunarak ülke yararları doğrultusunda birliği sağlayacak güçlü ve gelişmiş bir Adana gerçekleştirme hedefinde olduklarını belirten AGV Başkanı Gök, Adana’nın ticari, sanayi hizmeti, turizm ve işgücü kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek, yeni iş alanları açmak için belediye başkanlarıyla ortak proje üretmeye hazır olduklarını vurguladı.
Birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği Adana’da var olan potansiyelin harekete geçeceğine inandığını dile getiren Gök, “Bizler AGV yönetimi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Adana için kentin dinamiklerini ortaya çıkarmak istiyoruz. Tüm enerjimizi ortaya koyacağız. Tüm derdimiz Adana olacak. İlerleyen süreçte birçok etkinliğimiz olacak. Güzel işler yapmak üzere yola çıktık” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Adana’nın atanmış ve seçilmişleriyle Portakal Çiçeği Karnavalı’nda güzel bir birliktelik örneği sunduğunu söyledi. Karnavalda Adanalılar’ın moral motivasyon sağladığını dile getiren Karalar, tüm siyasilerin ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye sanayisine öncülük eden Adana için çalışması gerektiğini kaydetti. Seyhan’ın sorunlarının çözümü için gece gündüz çalışacaklarını belirten Karalar, “Seyhan demek Adana demektir. Seyhan’ın sorunlarını çözemezseniz Adana’nın sorunlarını çözmüş olmazsınız. Tüm sivil toplum örgütlerimizle ve büyükşehir belediyemizle birlikte Seyhan’ı örnek bir ilçe yapmaya hazırız” diye konuştu.
ÇELİKCAN: “İŞLERİN TAKİPÇİSİ OLMALIYIZ”
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da Adana’da birlik beraberliğin sağlanması durumunda çok önemli işlerin başarılabileceğini söyledi. Planlama ve proje geliştirmenin yanı sıra bu plan ve projelerin takibinin daha çok önem kazanacağını ifade eden Çelikcan, sivil toplum ve mesleki kuruluşların ilgili bakanlıklara proje sunup takipçi olmaları gerektiğini vurguladı. Kentte itici bir güç unsuru oluştuğu takdirde güzel gelişmelerin yaşanacağını kaydeden Çelikcan, “Biz istemezsek, projelerimizin takipçisi olmazsak başarıyı elde edemeyiz” diye konuştu.
Her iki başkan da ziyaretleri için AGV Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.


Facebookta Paylaş