ADANA’DA “ŞEHİR KÜLTÜRÜ ÇALIŞTAYI” DÜZENLENECEK

ADANA’DA “ŞEHİR KÜLTÜRÜ ÇALIŞTAYI” DÜZENLENECEK

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'ni (ÇGC) ziyaret eden Adana Güçbirliği Vakfı (AGV) yönetim kurulu üyeleri, Adana’nın 2023 vizyonu hakkında görüş alışverişinde bulundu. AGV üyeleri, 2023 vizyonu kapsamında Mayıs ayında Adana'da Şehir Kültürü Çalıştayı düzenleyeceklerini söyledi.

AGV Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Yavuz, Sabahattin Yumuşak ve İhsan Beyaslan, sivil toplum örgütleri, odalar, borsa, üniversiteler, yerel yönetimler, çiftçiler, kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte Cumhuriyetin 100. Yılında Adana’nın her alanda gelişmiş bir kent görünümüne kavuşması için çalışma yürüteceklerini belirtti.
Kentin 2023’te çağdaş ve modern bir çizgiye kavuşmasının önemine işaret eden AGV Yönetim Kurulu Üyeleri, “Hedefimiz, Adana’yı dünya kentleri arasında üst sıralara taşımak. Çalışmalarımızı tüm paydaşlarla birlikte yürütmek istiyoruz. Bu kapsamda Mayıs ayında ‘Şehir Kültürü Çalıştayı’ düzenleyeceğiz. Kentimizin eskiden olduğu gibi sanayi, kültür-sanat, spor, siyaset ve tarım sektöründe öne çıkan bir yapıda olması için yoğun uğraş vereceğiz. 2023’te nasıl bir Adana olması gerektiği üzerinde görüş alışverişlerimiz aralıksız sürecek” dedi.
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dileyen AGV yöneticileri, gazetecilerin kentin gelişimine koyduğu katkının önemine dikkat çekti.

Ziyaretleri için AGV yönetim kuruluna teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise “Gazetecilik mesleğini icra ederken karşılaştığımız zorlukları Adana’nın gelişimiyle bir nebze de olsa unutmak istiyoruz. Kentimizin her alandaki gelişimi önce bizleri memnun eder. Bu konuda üzerimize düşen görevleri de layıkıyla yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmamalı” diye konuştu.

Facebookta Paylaş